PATRONITE – już jest

PATRONITE – już jest

Z przyjemnością pragnę zakomunikować, że po przejściu wszystkich etapów weryfikacji udało mi się wreszcie aktywować Patronite’a. Pytaliście o to od pół roku więc już jest. Tadam!!! Ponieważ duża część znajomych nie zna tej platformy to postaram się tutaj pokrótce objaśnić o co chodzi. Otóż, jest to platforma do wspierania twórców różniąca się od innych przedsięwzięć crowdfundingowych tym, że zamiast potrzeby uzbierania konkretnej kwoty na jakiś cel, skupia się na wspieraniu jakiejś działalności twórczej nawet bardzo drobnymi kwotami ale w miarę regularnie.

Czemu tak?

Bez względu na rodzaj działalności twórczej, generuje ona stałe koszty, które twórca musi pokrywać. Jeśli nie jest to jego działalność zarobkowa, tylko wspieranie jakiejś idei „non-profit” dla ogólnego dobra szerszej społeczności (tak jak to ma miejsce w przypadku tej strony i bliźniaczego kanału Amberisosom na YT) wszelkie związane z tym wydatki trzeba pokrywać z innych źródeł, a to mocno ogranicza czas, jaki można byłoby poświęcić bezpośrednio na tworzenie treści. Dlatego część osób decyduje się wspierać swoich ulubionych twórców, żeby częściej dostawać w zamian tworzone przez nich materiały i żeby tworzone treści, dzięki temu że twórcy mogą więcej czasu poświęcić na ich tworzenie, były lepszej jakości.

Jak to zrobić?

Wspieranie na Patronite może się odbywać na różne sposoby. Po pierwsze logowanie do tej platformy jest bardzo łatwe. Jeśli macie konto na facebooku, google czy apple w ogóle odbywa się automatycznie. Dostępne metody płatności też są bardzo proste w obsłudze i pozwalają na przelewanie środków albo z Waszego konta paypal (jeśli takie posiadacie), bezpośrednio z konta bankowego, czy przy użyciu karty płatniczej.

Już po zalogowaniu, na stronie twórcy którego macie ochotę wesprzeć są umieszczone progi wsparcia, czyli miesięczne kwoty, jakie gotowi bylibyście na ten cel przeznaczać i wcale nie muszą być one duże. Najmniejszy ustalony próg w moim przypadku to tylko 5pln miesięcznie a najkrótszy okres wsparcia wyznaczony przez Patronite to 3 miesiące. I być może ciężko w to uwierzyć, ale już tak niewielka kwota z jednej strony mi osobiście daje poczucie, że wiedza którą się z Wami dzielę ma jakąś wartość a z drugiej strony Wam może dać poczucie, że w bardzo konkretny sposób przyczyniacie się do istnienia i ostatecznego kształtu naszego youtube’owego kanału.

Ale to nie wszystko.

W ramach wdzięczności za Wasze wsparcie, postanowiliśmy razem z Piotrem Sobaczyńskim z którym nagrywamy większość filmów, zorganizować dwie comiesięczne loterie. Będzie można w nich wygrać złowione przez nas bursztyny. W zależności od wybranego progu będą to okazy z frakcji 2-5gr lub 5-10gr. Co więcej, Mecenasom sztuki z najwyższych progów będziemy odwdzięczać się również efektami naszej pracy, czyli albo wyszukanym i wyszlifowanym ręcznie przeze mnie ślicznym, kolekcjonerskim bursztynkiem, albo wykonaną przez Piotra autorską i niepowtarzalną biżuterią. Dodatkowo raz do roku, w grudniu pod choinkę, wszyscy patroni z konkretnych progów otrzymają od nas paczuszkę drobnego bursztynu (do inhalacji czy na nalewkę, jak kto woli). Oraz, już bez względu na kwotę, wszyscy którzy zdecydują się na takie wsparcie zostaną wymienieni w sekcji podziękowań w kolejnych filmach pojawiających się na kanale Amberisosom na YT.

Na i teraz to już chyba wszystko. Proszę, pamiętajcie jeszcze tylko, że to Wasze wsparcie daje mi siłę do dalszych starań w rozwoju Amberisosom. I nie chodzi tutaj o wsparcie bezpośrednio finansowe, ale przede wszystkim o Waszą obecność. O jej ślad w postaci odtworzeń, komentarzy, maili czy „pozytywnych łapek”. Dzięki temu wiem, że to co robię oraz wiedza, którą się dzielę, ma wartość również i dla Was. Z góry bardzo serdecznie Wam za wszelkie możliwe objawy wsparcia dziękuję.

Jeśli macie jakieś pytania czy wątpliwości to oczywiście zapraszam do kontaktu (wojciechkurczewski@o2.pl). Jeśli mielibyście ochotę wesprzeć nasz youtubowy kanał i tym samym wziąć udział w losowaniach nagród to serdecznie zapraszam tutaj – https://patronite.pl/amberisosom. Warto tam zajrzeć, choćby tylko po to, żeby zobaczyć co możecie wygrać dla siebie z tego co konkretnie dla Was przygotowałem.

Pozdrawiam serdecznie – Wojtek Kurczewski